fbpx
Connect with us

Erdogan Paralajmëron Greqinë: Do Merrni Shumë Shpejt …

Lajme

Erdogan Paralajmëron Greqinë: Do Merrni Shumë Shpejt …

Erdogan Paralajmëron Greqinë: Do Merrni Shumë Shpejt …

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan paral ajmëroi të mërkurën se Turqia do t’i japë Greqisë “përgjigjen e merituar” mbi m osmarrëveshjet e Mesdheut Lindor.Kjo sipas një raporti të AFP-së derisa më herët sot, Ministri turk i En ergjisë Fatih Donmez tha se anija sizmik ”Oruc Reis” ka arritur vendndodhjen në Mesdheun lindor ku do të operojë dhe po fillonte të merrte leksione.

Sipas një raporti nga Agjencia e Lajmeve të Maqedonisë në Athinë (AMNAa) ”Oruc Reis” ka fikur sistemin e saj të gjeopozicionimitt për 24 orët e fundit.

Continue Reading
You may also like...

More in Lajme

Te fundit

Facebook

Populare

To Top