fbpx
Connect with us

EKSKLUZIVE: Ballist Morina publikon videon e planit se si u ngrit flamuri kombëtar në Beograd (VIDEO)

Lajme

EKSKLUZIVE: Ballist Morina publikon videon e planit se si u ngrit flamuri kombëtar në Beograd (VIDEO)

14 tetori 2014 është shënuar në kalendarin e çdo tifozi shqiptar të futbollit.

Në këtë ditë, në Beograd ka ndodhur njëra nga ngjarjet më të shëmtuara që i ka ndodhur sportit më të bukur në Botë.
Futbollistët e Kombëtares Shqiptare u gjendën të vetëm por të patrembur në mesin e mijëra tifozëve të tërbuar serb, shkruan Indeksonline.

Kjo ndodhi pasi mbi stadiumin e Partizanit fluturoi një dron që mbante flamurin e Shqipërisë së madhe bashkë me dy figurat kombëtare, Ismail Qemali dhe Isa Boletini.

Njeriu që i ngjalli emocione të gjithë shqiptarëve ishte, Ballist Morina.
Ai pasi ngrit flamurin në mes të Beogradit, më vonë po në vitin 2014 postoi videon e momentit duke e bërë planin për atë vepër madhore.

Continue Reading
You may also like...

More in Lajme

Te fundit

Facebook

Populare

To Top