fbpx
Connect with us

E PAPRITUR: Milani merr dy lajme pozitive nga stërvitja e sotme!

Sport

E PAPRITUR: Milani merr dy lajme pozitive nga stërvitja e sotme!

E PAPRITUR: Milani merr dy lajme pozitive nga stërvitja e sotme!

Lajme të mira te Milani! Duke folur në mikrofonët Sky Sport, Manuele Baiocchinidha lajmet e fundit sa i përket situatës së futbollistëve të padisponueshëm të
Milanit në prag të ndeshjes kundër Roma-s ditën e hënë, ora 20:45 në “San Siro”.“Milani ka zbritur në fushë disa minuta më parë. Calhanoglu është në stërvitje nëfushë me ekipin dhe do të shohim nëse ai do të llojë në ndeshje si startues, pratitullar, apo vetëm nga stoli!

Pioli përpiqet të mos jetë optimist edhe në funksion të faktit se nuk dëshiron t’i japëRoma-s një vendosje taktike apo formacion kuqezi për këtë ndeshje por thellë
beson se rikuperimi i turkut është më shumë se sa 50%”.Sa i përket pjesës tjetër të formacionit, korrispondenti i “Sky Sport” tha: “Gjithçkasillet rreth aktivizmit ose jo si titullar të Calhanoglu.Nëse ai luan, Brahim nuk luan. Leao dhe Saelemakers kthehen në krahët e sulmit.Në mesfushë do të jetë çifti Bennacer-Kessiè, Calabria është përsëri në mbrojtjeduke marrë vendin e Dalot”.

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

Te fundit

Facebook

Populare

To Top