fbpx
Connect with us

E PABESUESHME! Problemi i Interit është diktati i trajnerit Conte!

Sport

E PABESUESHME! Problemi i Interit është diktati i trajnerit Conte!

E PABESUESHME! Problemi i Interit është diktati i trajnerit Conte!

Ka trajnerë që luajnë me mendimet e tyre në ekip, por ka edhe skuadra që luajnëme mendimet për trajnerin. Për momentin, Milani, Napoli dhe Atalanta i përkasin
kategorisë së parë, ndërsa Interi i përket kategorisë së dytë. Le të përpiqemi tëshpjegojmë: në kampionat, Milani, Napoli dhe Atalanta luajnë një futboll argëtues,që ka si emërues të përbashkët cilësinë e lojtarëve të tyre, sepse ky është vullneti itrajnerëve përkatës, por gjithmonë brenda një organizate të lumtur, me buzëqeshjenë buzë. Interi luan futboll të ndryshëm, lojtarët e tij janë në fushë duke menduarse çfarë dëshiron trajneri i tyre. Conte qëndron gjithmonë brenda rreshtave, kurrënuk kërkon një ide individuale, secili lojtar ka një detyrë që me detyrim e respekton

Shembulli i Perisic në krahShembulli është dhënë nga Perisic, i përjashtuar sezonin e kaluar nga Conte, sepsekroati nuk i respektonte shumë detyrat që i ishin besuar. Po ashtu ishte jo shumë ipërshtatshëm për një modul, i cili do që pjesa e jashtme të jetë e plotë. Interi ehuazoi atë te Bayerni. Kroati u kthye në Milano me një Ligë Kampionësh të tuardhe ndoshta kjo është arsyeja pse u tërhoq mbrapsht. Perisic, edhe nëse përpiqetshumë, edhe nëse përpiqet t’i përmbahet vijës taktike të Contes, do të mbetetgjithnjë një anësor sulmues. Të mërkurën në mbrëmje, kundër një mbrojtësisulmues si Lainer, ai u tregua më shumë difensiv. Edhe në kampionat shkoi pak a
shumë kështu, pasi u desh të sdonte Chiesa dhe Lazzari në zonën e tij.

Topi duhet të shkojë patjetër në këmbët e belgut. Kështu, ekipi rritet dhe ne luajmë.Por, ndërkohë, edhe kundërshtarët janë rirregulluar. Ndryshimet në skemë janë
shumë të rralla. Le të marrim Eriksen, ai kurrë nuk ka qenë zemra e mesfushës. TekInteri, ai thjesht nuk arrin të imponohet, e kuzon futbollin e tij në disa pasime të
bëra mirë, pa kërkuar kurrë deri në fund cilësinë e tij të njohur creative. Daneziduket qartë se luan me frikë, i detyruar të mos dalë jashtë vendosjes taktike të
Contes.

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

Te fundit

Facebook

Populare

To Top