fbpx
Connect with us

E pabesueshme, Barcelona-Juve me publik? Ja protokolli Blaugrana

Sport

E pabesueshme, Barcelona-Juve me publik? Ja protokolli Blaugrana

E pabesueshme, Barcelona-Juve me publik? Ja protokolli Blaugrana

Pas tores në transfertë kundër Dinamo Kiev, Juventusi do të përballet meBarcelonën në “Allianz Stadium”, në ndeshjen tjetër të Ligës së Kampionëve. Nuk dotë shijojmë dot përballjen midis Cristiano Ronaldos dhe Messit, megjithatë, përshkak të pozitivitetit të portugezit ndaj koronavirusit. Kampioni i Juventusit duhet tëjetë i pranishëm në ndeshjen e kthimit, të planikuar në “Camp Nou” më 8 dhjetor.

Me atë rast (do të jetë edhe ndeshja e fundit e grupit) mund të ketë edhe një kthimtjetër të mirëpritur: tifozët në tribuna. Klubi katalanas, në fakt, iu ka dërguar një
protokoll sigurie autoriteteve lokale shëndetësore, që mund të lejojë deri në 5.000spektatorë të hyjnë në “Camp Nou”, duke ruajtur diastancën zike. Protokoll që dotë vlente vetëm për Ligën e Kampionëve, duke qenë se në Madrid, qeveriakombëtare nuk ka ndërmend për momentin të rihapë stadiumet në kampionat.

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

Te fundit

Facebook

Populare

To Top