fbpx
Connect with us

E bujshme: Takefusa Kubo transferohet në Serie A

Sport

E bujshme: Takefusa Kubo transferohet në Serie A

Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi rekl.amat(Foton ose Videon) qe shfaqet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin ↓↓

E bujshme: Takefusa Kubo transferohet në Serie A.Takefusa Kubo është njëri nga lojtarët që premton shumë dhe këtë e dëshmoi sezonin e kaluar sa ishte i huazuar te Mallorca.Japonezi tani është pjesë e Villarrealit, mirëpo Reali nuk është i kënaqur me mënyrën se si po trajtohet nga Unai Emery.Kubo ka luajtur vetëm 55 minuta në sezonin e ri dhe Los Blancos janë të gatshëm që ta huazojnë 19-vjeçarin në ndonjë tjetër klub.

Rrjeti i njohur televiziv spanjoll Cadena Ser, raporton se nga kjo situatë kërkon të përfitojë Milani. Rosonerët synojnë huazimin e Kubos në janar dhe sipas të gjitha gjasave japonezi do të transferohet në San Siro.Milani dhe Reali kanë marrëdhënie të shkëlqyeshme dhe marrëveshja pritet të arrihet me lehtësi.

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

To Top