fbpx
Connect with us

E bujshme nga Italia, Eriksen mund të transferohet te skuadra e madhe spanjolle në janar

Sport

E bujshme nga Italia, Eriksen mund të transferohet te skuadra e madhe spanjolle në janar

Kristian Eriksen dhe Interi duket se nuk janë bërë për njëri-tjetrin dhe këtë e konfirmojnë paraqitjet e vakëta dhe larg pritshmërive të danezit, pas transferimit të bujshëm, janarin e këtij viti.

Trajneri Antonio Konte duket se nuk po i gjen pozicionin e duhur 28-vjeçarit, me këtë të fundit që po bëhet gjithmonë e më shumë nervoz nga trajtimi i “gjeneralit”. Por nga Italia, konkretisht “tuttomercato”, nënvizon se “shpëtimi” për ish-yllin e Totenhemit mund të vijë nga Spanja.

Skuadra katalanase, e Barcelonës, e cila gjithashtu ka mbetur me pak lojtarë në mesfushë, do të provojë në merkaton e janarit që të bëjë të vetin Kristian Eriksenin, duke propozuar një huazim me të drejtë blerjeje. Gjithsesi, ideja është që Interi kërkon një shitje definitive, jo huazimin.

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

Te fundit

Facebook

Populare

To Top