fbpx
Connect with us

DY VJET STEVEN ZHANG SI PRESIDENT/ Numrat e Inter nga 26 tetori 2018 deri tani

Sport

DY VJET STEVEN ZHANG SI PRESIDENT/ Numrat e Inter nga 26 tetori 2018 deri tani

DY VJET STEVEN ZHANG SI PRESIDENT/ Numrat e Inter nga 26 tetori 2018 deri tani

26 tetor 2018. Steven Zhang, më parë në bordin e Interit pas blerjes së 68.55% të aksioneve në qershor 2016, bëhet presidenti i klubit zikaltër.Eshtë më i riu në historinë e Interit. Çfarë ka ndodhur në këto dy vjet? Tuttomercatoweb e tregon me numra.142 – Këto janë pikët e grumbulluara nga zikaltërit në kampionat: rezultati i një bilanci të vendosur pozitivisht me 41 fitore, 19 barazime dhe 12 humbje.2 – Trajnerët e Zhangut të Ri: Luciano Spalletti dhe Antonio Conte. i pari u shkarkua në maj të vitit 2019, i dyti premtoi: “Asnjëherë më Inter i çmendur”. Punë në progres.

151 – Këto janë golat e shënuar në kampionat nga zikaltërit në këto dy vjet. Shënuesi më i mirë në këtë periudhë ishte Romelu Lukaku, i cili shënoi 28 gola në 41 ndeshje të Serie A.19 – Ndeshjet evropiane të luajtura nga Interi. Nëntë në Ligën e Kampionëve, dhjetë në Ligën e Evropës.294 – Milionat e eurove të shpenzuara në merkato, nga seanca dimërore e kampionatit 2018/2019. Për sa presidenti i klubit zikaltër.Eshtë më i riu në historinë e Interit. Çfarë ka ndodhur në këto dy vjet? Tuttomercatoëeb e tregon me numra.

142 – Këto janë pikët e grumbulluara nga zikaltërit në kampionat: rezultati i një bilanci të vendosur pozitivisht me 41 fitore, 19 i përket të ardhurave, milionat e mbledhura ishin 156.5.

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

Te fundit

Facebook

Populare

To Top