fbpx
Connect with us

Dy kontratat e nxehta mbi tavolinën e Maldinit

Sport

Dy kontratat e nxehta mbi tavolinën e Maldinit

Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi rekl.amat(Foton ose Videon) qe shfaqet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin ↓↓

Dy kontratat e nxehta mbi tavolinën e Maldinit.Milan, tani nis merkato “tjetër”. Dy kontratat e nxehta mbi tavolinën e Maldinit.Tregu i mbyllur? Aspak … Negociatat, pak si provimet, nuk mbarojnë kurrë. Dhe kështu, pasi kanë biseduar për një kohë të gjatë me agjentë, ndërmjetës dhe kolegë ekzekutivë, drejtuesit e lartë të Milanit tani do të duhet të takojë përfaqësuesit e Donnarumma dhe Calhanoglu për të diskutuar rinovimet e tyre përkatëse.

Koha nuk premton – Siç është raportuar nga La Gazzetta dello Sport, kontratat e Gigio dhe Hakan – të dyja skadojnë në 2021 – duhet të diskutohen dhe përcaktohen deri në fund të vitit, në mënyrë që të mos përfundojnë me dy shtylla për t’u lënë në një transferim falas në verë.Përballja me Raiola sigurisht që do të jetë më e komplikuar, por edhe Gordon Stipic, menaxher i “Calha”, do të bëjë gjithçka për të marrë kushtet më të mira të mundshme për klientin e tij.

Calhanoglu fiton 2.5 milonë euro në sezon dhe do të pretendojë rreth 3.5, ndërsa Donnarumma fiton 6 mln euro në sezon dhe do të pretendojë të paktën 7.Me pak fjalë, në Casa Milan dy praktika që kanë përfunduar – deri më tani – në plan të dytë do të duhet të zgjidhen! Shumë shpejt do të kthehen fuqimisht në rendin e ditës. Për shkak se Donnarumma dhe Calhanoglu janë dy shtylla të ekipit të Pioli, dy lojtarë themelorë për ekuilibër në fushë dhe në dhomat e zhveshjes.

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

To Top