fbpx
Connect with us

Dy gjyshërit shokë e këngëtaret nuk flasin, historia e familjes së Dua Lipës dhe Rita Orës

Magazin

Dy gjyshërit shokë e këngëtaret nuk flasin, historia e familjes së Dua Lipës dhe Rita Orës

Një foto e realizuar në vitet e ’50, ku shi

Një foto e realizuar në vitet e ’50, ku shihen në një pijetore gjyshi i Dua Lipës dhe ai i Rita Orës në tavolinë, nuk ka mbetur pa u komentuar edhe nga ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku. Më parë shumë media kanë shkruar se pavarësisht se dy familjet njihen shumë kohë më parë me njëra-tjetrën, dy këngëtaret nuk kanë raporte të mira në mes vete. Madje për këtë kishte raportuar edhe tabloidi britanik “The Sun”. Kujtojmë se Besim Sahatçiu ka qenë një regjisor i njohur në Kosovë. Ai kishte bërë regjinë e disa shfaqjeve në teatër dhe kishte xhiruar disa emisione televizive. Ndërkaq, Seit Lipa ishte historian në vitet e ’70-ta. Fotografia është postuar në grupin Albanian Vintage Photography nga Nol Sahatçiu.

More in Magazin

Te fundit

Facebook

Populare

To Top