Connect with us

Dua Lipa performoi me veshje të personalizuar nga Valentino në “Sunny Hill Festival”

Latest

Dua Lipa performoi me veshje të personalizuar nga Valentino në “Sunny Hill Festival”

Dua Lipa performoi në festivalin e saj “Sunny Hill” në Prishtinë, Kosovë, i cili është themeluar nga Lipa dhe babai i saj, Dukagjin Lipa.

Festivali i muzikës është një nga më të mëdhenjtë në Kosovë dhe këtë vit ka pasur interpretues si J Balvin dhe Diplo, shkruan Vogue.

Dua Lipa kishte një pamje të personalizuar “Valentino Pink PP”, në koordinim me kërcimtarët e saj rezervë, vokalistët dhe anëtarët e grupit ndërsa performonte në Prishtinë.

Foto: Dua Lipa/Vogue

“Të kthehem në shtëpi për të performuar në Kosovë është gjithmonë një moment kaq i veçantë për mua”, thotë Lipa për Vogue.

Për kthimin e saj në skenë, Lipa hodhi kostumet e zeza Mugler që kishte veshur në turneun e saj “Future Nostalgia” në favor të një pamjeje të bukur rozë nga Valentino.

Foto: Dua Lipa/Instagram

Lipa dhe të 20 kërcimtarët e saj rezervë, vokalistët dhe anëtarët e grupit hynë në koleksionin Pink PP të markës italian, i cili përmban pjesë në një nuancë uniforme rozë të theksuar.

Foto: Dua Lipa/Vogue

Pamja me porosi e këngëtares përfshinte një bluzë me sytjena me tegela dhe një minifund, të kompletuar me dorezat e operës dhe çizmet për një përfundim monokromatik.

Foto: Dua Lipa/Vogue

“Koleksioni Pink PP është ikonik i Valentino-s dhe jam e nderuar që e vesh atë, së bashku me të gjithë familjen time në turne”, thotë Lipa.

Pamja tërësisht rozë-gjithçka sigurisht që bie në përputhje me trendin “Barbiecore” që ka qenë e tëra në bujë me të famshmit kohët e fundit. /Telegrafi/

Continue Reading
You may also like...

More in Latest

Facebook

Popular

To Top