fbpx
Connect with us

Dhuroi spektakël në ndeshjen ndaj Villarreal, shpërblehet Ansu Fati

Sport

Dhuroi spektakël në ndeshjen ndaj Villarreal, shpërblehet Ansu Fati

Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi rekl.amat(Foton ose Videon) qe shfaqet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin ↓↓

Dhuroi spektakël në ndeshjen ndaj Villarreal, shpërblehet Ansu Fati.Roland Koeman ka debutuar me fitore të thellë te Barcelona.Ekipi “blaugrana” u shfaq i frikshëm në ndeshjen e parë zyrtare nën drejtimin e holandezit (kishte fituar tri teste miqësore përballë emrave modestë si Gimnastic, Girona dhe Elche), duke fituar thellë 4-0 ndaj Villarrealit.Ishte mbrëmja e 17-vjeçarit, Ansu Fati, i cili ditë pas dite po jep sinjale se mund të arrijë gjëra të mëdha – ndoshta si ai që tani ndanë gjithçka me të, Lionel Messi.

Fati i shënoi dy gola në këtë takim, në minutat 15’ dhe 19’ dhe edhe pse vetëm 17-vjeçar, ai pritet të jetë i padiskutueshëm në formacion, që do të përbëjë treshen në sulm me Messi dhe Antoine Griezmann.Fati në fund u shpall lojtari i ndeshjes, derisa u vlerësua me notë mbresëlënëse.

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

Te fundit

Facebook

Populare

To Top