fbpx
Connect with us

Derbi në merkato, Juventus dhe Barcelona në garë për yllin e Ajax

Sport

Derbi në merkato, Juventus dhe Barcelona në garë për yllin e Ajax

Derbi në merkato, Juventus dhe Barcelona në garë për yllin e Ajax

Juventus dhe Barcelona në garë për yllin e ri të Ajax.Siç raporton Tuttosport, Juventus dhe Barcelona do të duelojnë në merkato për të siguruar shërbimet e talentit të ri të Ajax, Ryan Gravenberch.Edhe pse vetëm 18-vjeç, Gravenberch e ka fituar epitetin si Pogba i ri falë aftësive teknike dhe fizikut.Gravenberch ka debutuar me skuadrën e parë të Ajaxit këtë sezon, ku ka luajtur në 5 ndeshje dhe ka regjistruar dy asistime.

Vlera e tij në treg është rreth 20 milionë euro dhe mbetet ta shohim se ku do të transferohet verën e ardhshme.

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

Te fundit

Facebook

Populare

To Top