fbpx
Connect with us

Dasmë me 100 veta, shikoni pamjet se si ndërhyn pol,icia në lokal (VIDEO)

tjera

Dasmë me 100 veta, shikoni pamjet se si ndërhyn pol,icia në lokal (VIDEO)

Pavarësisht situatës së pandemisë, me gjithë thirrjet për të respektuar distancimin social dhe shmangien e grumbullimeve, sidomos në raste festash e hidhërimesh, shpesh kjo nuk është respektuar.

I tillë është edhe rasti i një çifti që jeton në Southall, në Perendim të Londrës, të cilët mblodhën rreth 100 persona për të festuar në dasmën e tyre.

Mediat britanike kanë publikuar pamjet e filmuara nga kamerat e trupit të pol,icisë, të cilët ndërhynë për të ndërprerë dasmën.

Oficerët u lajmëruan nga një telefonatë pas orës 6.30 pasdite të martën për një festë me shumë persona. Kur poli,cët hynë në lokal, panë një grumbull njerëzish që kërcenin e nuk respektonin aspak distancën sociale, të imponuar nga situata e koronavirusit.

Pronari i lokalit rrezikon një gjobë të majme.

Continue Reading
You may also like...

More in tjera

Te fundit

Facebook

Populare

To Top