fbpx
Connect with us

Dalin pamjet e sistemit rus S-400 duke u transportuar në lindje të Turqisë | VIDEO

Lajme

Dalin pamjet e sistemit rus S-400 duke u transportuar në lindje të Turqisë | VIDEO

S-400 “Triumph” është një sistem i mbrojtjes ajrore me rreze të gjatë dhe të mesme veprimi. Ky është modeli më i fuqishëm deri tani i një serie, që u zhvillua në Bashkimin Sovjetik pas Lu’ftës së Dytë Botërore dhe u modernizua më vonë në Rusi. Numri 400 tregon rrezen maksimale të veprimit në kilometra.Shty,pe rek.lam.en dhe vazh.do shi.ko vid eon e plo.te..

Continue Reading
You may also like...

More in Lajme

Te fundit

Facebook

Populare

To Top