fbpx
Connect with us

Covid-19 Shkakton krizë përsëri në Ligen Italiane , ja cili klub është viktimë e radhës!

Sport

Covid-19 Shkakton krizë përsëri në Ligen Italiane , ja cili klub është viktimë e radhës!

Interi konfirmon tre lojtarë të rinj të infektuar me COVID-19

Klubi italian, Interi ka njoftuar të gjithë se pas testimeve të bëra kanë rezultuar edhe tre lojtarë të infektuar me COVID-19.
Pas dy rasteve të mëparshme, Nerazzurrët tashmë kanë lajmëruar edhe tri raste të reja të infektimit në skuadër.
Njoftimi i klubit zikaltër erdhi me anë të faqeve të tyre zyrtare.

“FC Internazionale Milano njofton se Roberto Gagliardini dhe Radja Nainggolan rezultuan pozitiv për COVID-19 pas kontrolleve të kryera në Appiano Gentile ditët e fundit”.

“Ionut Radu gjithashtu doli pozitiv këtë mëngjes, pas testeve të kryera dje. Kontrollet e mëtejshme janë planifikuar për nesër”, thuhet në njoftimin e klubit italian.

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

To Top