fbpx
Connect with us

Çka po ndodh Kor ona virusi prek edhe Interin ? E “nxjerr kokën” në kombëtare

Sport

Çka po ndodh Kor ona virusi prek edhe Interin ? E “nxjerr kokën” në kombëtare

Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi rekl.amat(Foton ose Videon) qe shfaqet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin ↓↓

Çka po ndodh Kor ona virusi prek edhe Interin ? E “nxjerr kokën” në kombëtare.Makthi i koronavirusit, gjithashtu prek ekipin kombëtar U-21 të Italisë, i cili në ditët e
ardhshme do të përballet me Islandën dhe Irlandën për kualikimet europiane. Njënjoftim për shtyp është shfaqur në faqen e internetit të FIGC, që konrmon dy raste
pozitive brenda skuadrës axurre. Lojtarët në fjalë janë asimptomatikë dhekombëtarja, sipas protokollit, është vendosur në izolim:

“Dy lojtarë të ekipit kombëtar nën 21 vjeç, të grumbulluar në Tirrenia, në funksion tëndeshjes kualikuese për Kampionatin Europian, të planikuar për të premten me
Islandën, u testuan pozitivisht për Covid-19 pas tamponit të dytë të kryer dje.Rezultatet e testeve janë bërë të njohur mbrëmë vonë. Lojtarët në fjalë, plotësishtasimptomatikë, kishin dalë negativë në tamponin e parë, të kryer të dielën, 4 tetor,dhe ishin pranuar në grup sipas protokollit aktual. Në përputhje me dispozitat
aktuale, trajnimi i planikuar për sot është anuluar dhe ekipi ka kaluar në izolim qëprej natës së kaluar, në pritje të indikacioneve të ASL, që është njoftuar menjëherë. I

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

Te fundit

Facebook

Populare

To Top