fbpx
Connect with us

Chelsea dhe Southamptoni – Drejtpërdrejt LIVE

Sport

Chelsea dhe Southamptoni – Drejtpërdrejt LIVE

Chelsea dhe Southamptoni – Drejtpërdrejt LIVE

Chelsea do të jetë nikoqir i Southamptonit për takimin që zhvillohet në kuadër të javës së pestë në Ligën Premier.

Të dy skuadrat tashmë kanë publikuar formacionet zyrtare për ballafaqimin që fillon në ora 16:00 në stadiumin Stamford Bridge.

Për këtë sfidë, trajneri Frank Lampard do të jetë pa, Billy Gilmour, portieri Edouard Mendy, që janë të lënduar, derisa Thiago Silva është në pushim.

Në anën tjetër, Southamptoni nuk mund të llogarisë në dy lojtarët si, Moussa Djenepo dhe Mohammes Salisu, që janë po ashtu të lënduar.

Formacioni startues i Chelseat: Kepa, Azpilicueta, Christensen, Zouma, Chilwell, Kante, Jorginho, Pulisic, Havertz, Mount, Werner.

 

LINK 1

LINK 2

LINK 3

LINK 4

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

To Top