fbpx
Connect with us

Chelsea dhe Liverpool – Drejtpërdrejt LIVE

Sport

Chelsea dhe Liverpool – Drejtpërdrejt LIVE

Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi rekl.amat(Foton ose Videon) qe shfaqet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin ↓↓

Chelsea dhe Liverpool – Drejtpërdrejt LIVE.MOS HARONI LINKAT PËR TË NDJEK NDESHJEN I KENI NË FUND TË TEKSTIT

Liverpool viziton Chelsea të Dielën në një përplasje të hidhur ndërsa kampionët marrin klubin që ka bërë spërkatjen më të madhe në tregun e transferimeve të vitit 2020.Jurgen Klopp dhe Frank Lampard u përplasën në kontakt gjatë fitores 5-3 nga LFC në korrik, me shefin e Blues që paralajmëroi Liverpoolin “mos u bë shumë arrogant” më pas.

Ne nuk mund të presim një thriller me 10 gola (ndoshta) por ka edhe më shumë në linjë sot pasi të dy ekipet kërkojnë të vendosin një shënues të garës për titull. Të gjithë sytë do të drejtohen te Timo Werner, ndërkombëtari gjerman, i cili për kaq shumë kohë dukej i destinuar që Liverpool të përfundonte në Londrën perëndimore – dhe i cili është i aftë pavarësisht se mori një këmbë të vdekur fundjavën e kaluar.Lajmet dhe dëmtimet e ekipit Chelsea vs Liverpool

Lampard ka bërë një telefonatë të madhe para ndeshjes në vendosjen kundër dhënies së Thiago Silva fillimin e tij të parë në Premier League. Mbrojtja e Chelsea dukej e turbullt në 3-1 në Brighton – por shefi i Blues ka thënë se ndeshja e Liverpool vjen “shumë shpejt” për qendërmbrojtësin brazilian i cili po punon ende në gjendjen e tij.Ben Chilwell dhe Hakim Ziyech gjithashtu nuk janë të aftë për të debutuar, ndërsa Christian Pulisic është rikthyer në stërvitje por nuk është rikuperuar mjaft nga dëmtimi i muskulit që mori kundër Arsenalit në finalen e Kupës FA.

Klopp ka më pak shqetësime për dëmtimet, por shumë çështje të përzgjedhjes. Me nënshkrimin e ri Thiago Alcantara zyrtarisht të disponueshëm (por nuk ka gjasa të fillojë), do të jetë intriguese të shohësh se si Klopp rreshton treshen e tij të mesfushës. Jordan Henderson ishte i aftë të fillonte në fitoren 4-3 ndaj Leeds, por mund të zgjaste vetëm 66 minuta dhe Liverpooli pranoi menjëherë pasi kapiteni i tyre u largua nga fusha.

Liverpool dukej jashtëzakonisht i ngathët në pjesën e prapme të hapjes së kampionatit me Virgil van Dijk duke ulurur. Do të jetë magjepsëse të shohësh nëse pacienti Werner mund të arrijë Liverpoolin në pushim – dhe si skuadra e Lampard do të mbyllë Andy Robertson i cili, përveç mbretit të hat-trick Mo Salah, ishte lojtari më i rrezikshëm i Reds në Leeds.Parashikimet Chelsea vs LiverpoolTë dy ekipet për të shënuar duket parashikimi më i sigurt. Megjithatë, le të themi që skuadra kampione më e vendosur u jep atyre epërsi ndaj rekrutëve të rinj emocionues të Chelsea.

Një fitore 3-2 në Liverpool, falë Kai Havertz që aksidentalisht zgjodhi Trent Alexander-Arnold me një pasim të destinuar për skuadrën e linjës. Klopp bën hapjen e miliarderit Vince McMahon në zonën teknike të Chelsea, ndërsa Lampard shkruan ‘ARROGANT’ në ajër me gishtin e tij. Kurrë nuk do të ndodhë? Epo, do të duhet të shikoni të Dielën për të zbuluar.

LINKAT PËR TË NJDEK NDESHJEN

LINK 1

LINK 2

LINK HD ANGLISHT

LINK 3

LINK HD ANGLISHT

LINKU KRYESOR

 

LINKU K KRYESOR 1

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

To Top