fbpx
Connect with us

BOOM BOOM Allegri merr drejtimin e gjigantit të Serie A!

Sport

BOOM BOOM Allegri merr drejtimin e gjigantit të Serie A!

BOOM BOOM Allegri merr drejtimin e gjigantit të Serie A!

Massimiliano Allegri duket se do të rikthehet në Serie A dhe kësaj rradhe të marrë drejtimin e skuadrës së Lazios, pasi Simeone Inzaghi vetëm po i shtyen bisedimet për rinovimin e kontratës.Claudio Lotito ka filluar tashmë të kërkojë emrin e ri duke gjetur Allegrin si emrin ideal për të marrë këtë detyrë.Il Messaggero raporton se Lazio i ofroi një kontratë 3 vjeçare trajnerit Inzaghi mirëpo ish sulmuesi vetëm po vazhdon duke shtyer bisedimet.

Allegri nga ana tjetër është mëse i gatshëm për këtë detyrë pasi verës përflitej për të se mund të merrte postin e trajnerit tek Milan ose Juventus.

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

To Top