fbpx
Connect with us

Beteja interesante e Milanit kundër Interit përmban dy largime të Real Madridit

Sport

Beteja interesante e Milanit kundër Interit përmban dy largime të Real Madridit

Beteja interesante e Milanit kundër Interit përmban dy largime të Real Madridit

Një nga betejat individuale më intriguese të Derby della Madonnina të së Shtunës do të jetë në anën e majtë të Milanit ndërsa Achraf Hakimi dhe Theo Hernandez bëjnë betejë.Siç raporton edicioni i së mërkurës në Tuttosport, do të ketë një nën-komplot magjepsës që përfshin dy lojtarë që Real Madrid ishte në fund të fundit i lumtur t’i linte, përcjell ORAinfo.Theo u bashkua me Milanin verën e kaluar dhe francezi është vendosur si një nga mbrojtësit më të mirë në kampionat, ndërsa marokieni u bashkua me rivalët e qytetit Inter pas një sezoni mbresëlënës në huazim në Borussia Dortmund.

Të dy janë të njohur për të shtyrë përpara dhe për të shkaktuar kërdi në krahët e tyre përkatës, por duke pasur këtë në mendje mund të jetë gjithashtu një betejë e shkëlqyer mbrojtëse për të parë ndërsa shikojnë të neutralizojnë njëri-tjetrin.Në korrik, kur Interi bëri zyrtare ardhjen e Hakimit, Theo e mirëpriti atë me këtë mesazh në mediat sociale: “Shihemi së shpejti në Serie A dhe në derbitë e ardhshëm”.

Momenti për t’u përballur me njëri-tjetrin si kundërshtarë po afrohet gjithnjë e më shumë, dhe Real Madrid pa dyshim do të ketë një sy në procedurat duke menduar nëse ata kanë bërë një gabim të madh.

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

Te fundit

Facebook

Populare

To Top