fbpx
Connect with us

Bayern Munich dhe Eintracht Frankfurt Drejtpërdrejtë LIVE

Sport

Bayern Munich dhe Eintracht Frankfurt Drejtpërdrejtë LIVE

MOS HAARONI LINKAT PËR TË NDJEK NDESHJEN I KENI NË FUND TË TEKSTIT

Bayern Munich pret Eintracht Frankfurt në fushatën Bundesliga 2020-21 në Allianz Arena të Shtunën, me të dy palët aktualisht duke zënë pozicionet e kualifikimit të Champions League.Fitorja e Bayernit 4-1 në Arminia Bielefeld fundjavën e kaluar i çoi ata në vendin e dytë në tabelë, me Frankfurtin që mban rekordin e tyre të pamposhtur me një barazim 1-1 në FC Koln.Paraqitja e ndeshjeThomas Muller i Bayern Munchen feston duke shënuar me shokët e ekipit kundër Arminia Bielefeld më 17 tetor 2020

Robert Lewandowski dhe Thomas Muller shënuan të dy në një fitore të rehatshme në Arminia, me të metën e vetme gjatë fitores duke qenë kartoni i kuq i vonë i Corentin Tolisso për një faull profesional.Portieri Manuel Neuer ishte në formë të frymëzuar edhe një herë, duke mohuar shkëlqyeshëm Fabian Klos nga një distancë e afërt kur skuadra e tij ishte vetëm dy gola përpara.Fitorja e vërtetë e Bayernit gjatë javës, ishte një goditje 4-0 e Atletico Madrid në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve të Mërkurën. Para ndeshjes kishte dyshime nëse do të shkonte përpara pas testit të vonë të koronavirusit pozitiv të Serge Gnabry, me lojtarët dhe stafin e Bayern secili duhet të pësonte një shtesë për të siguruar sigurinë e të gjithëve.

Në vend që ta lejonin këtë t’i shqetësonte ata, megjithatë, skuadra e Hansi Flick tregoi mentalitetin e kampionëve. Topi i shkëlqyeshëm i Joshua Kimmich u kontrollua dhe përfundoi në përsosmëri nga Kingsley Coman, i cili mund të mos kishte filluar nëse Gnabry ishte në dispozicion, para se francezi të ngacmonte Leon Goretzka për të goditur shtëpinë në këndin e poshtëm për një epërsi 2-0 pushimTolisso vendosi kartonin e tij të kuq në fundjavë pas tij me një goditje absolutisht të bujshme nga 30 jardë, para se Coman të përfundonte me të dytin e tij të lojës pas një vrapimi të shkëlqyeshëm solo në banak për të siguruar që ai do të ishte plotësisht në mendimet e Flick për të ardhmen provë kundër Frankfurtit.

Sulmuesi i Eintracht Frankfurt, Bas Dost feston shënimin në qershor të vitit 2020Adi Hutter ndoshta do të jetë zhgënjyer që skuadra e tij nuk mund të mbajë epërsinë e saj pas golit të tretë të sezonit të Andre Silva në gjysmën e kohës, por një pjesë e pikëve ishte ndoshta një rezultat i drejtë në Këln dhe të paktën siguroi që Frankfurti të mbetet i pamposhtur .Ky rekord do të vihet nën vëzhgim serioz në Mynih, megjithëse, Bayern fitoi 11 nga 12 ndeshjet e fundit të Bundesligës në Allianz Arena që kur humbi për herë të fundit atje nga Bayer Leverkusen nëntorin e kaluar.

Reasonableshtë e arsyeshme të mendosh që Hutter do të studiojë nga afër humbjen e Hertha Berlin 4-3 në Bayern para ndërprerjes ndërkombëtare për ndonjë dobësi që ai mund të kërkojë që skuadra e tij të shfrytëzojë, me Hertha dy herë që vjen nga prapa para se të katërtin e Lewandowski të ndeshjes në vdekje sekonda ua largoi lojën.Daichi Kamada, i cili u vlerësua nga VAR që u ndëshkua për penalltinë e Silva ndaj Koln, është sigurisht një lojtar që mund të dëmtojë Bayernin në pushim, me sulmuesit Silva dhe Bas Dost të gatshëm në pritje të shndërrimit të çdo shansi që do të dalë në rrugën e tyre.

Tolisso fillon ndalimin e parë në dy ndeshje për kartonin e tij të kuq në Arminia, ndërsa Gnabry do të mungojë për ndeshjet e ardhshme pas testit të tij pozitiv të koronavirusit.Të rinjtë Armindo Sieb dhe Tanguy Nianzou janë të padisponueshëm me dëmtime muskulore, por Kimmich duhet të mbajë vendin e tij nga fitorja e javës së kaluar ndaj Atletico pasi humbi ndeshjen e ligës javën e kaluar për të marrë pjesë në lindjen e fëmijës së tij të dytë.Me Gnabry jashtë veprës për dy javët e ardhshme, Flick duhet të zgjedhë nëse do të rrezikojë Leroy Sane pas dëmtimit të tij të fundit, ose dorëzojë Douglas Costa fillimin e tij të parë që kur u kthye në klub si huazim nga Juventus.

Për vizitorët, Hutter është ende pa lojtarin e tij më krijues në Filip Kostic, çarja e ligamentit të të cilit ka të ngjarë ta mbajë atë në skenë për disa ndeshje të tjera. Steven Zuber ka deputizuar me aftësi për Serbin javët e fundit, por Amin Younes mund të marrë një fillim pas kameos së tij të gjallë në Koln.Ragnar Ache, Jetro Willems dhe Felix Irorere ka të ngjarë të jenë të padisponueshëm me goditje, duke lënë pa dyshim vendimin më të madh të Hutter nëse do të vazhdojnë të çiftojnë Dost dhe Silva në sulm, apo ndoshta të sjellin një nga anët në mënyrë që të lejojnë Frankfurtin të paketojë mesfusha.

Formacioni fillestar i mundshëm i Bayern Munchen:Neuer; Pavard, Sule, Alaba, Hernandez; Kimmich, Goretzka; Costa, Muller, Coman; LewandowskFormacioni i mundshëm startues i Eintracht Frankfurt:Trapp; Abraham, Hasebe, Hinteregger; Toure, Rode, Ilsanker, Younes; Kamada; Dost, Silva

LINKAT

LINK 1

LINK 2

LINK 3

LINK 4

LINK 5

 

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

Te fundit

Facebook

Populare

To Top