fbpx
Connect with us

Barcelona tenton të rikthejë Traoren në “Camp Nou”

Sport

Barcelona tenton të rikthejë Traoren në “Camp Nou”

Barcelona tenton të rikthejë Traoren në “Camp Nou”

Adama Traore, nën kontratë me Wolves, është duke tërhequr interesimin e shumë skuadrave të mëdha evropiane.Paraqitjet e tij të mira në Premierligë dhe te Kombëtarja e Spanjës, kanë bërë që Traore të kërkohet nga shumë skuadra evropiane, përfshirë Juventusin dhe Barcelonës. Këtë të fundit kanë filluar të shtynë para idenë për rikthimin e tij.Traore po kërkohet nga klubet e mëdha të Premierligës si Manchester City, Manchester United dhe Liverpool, të cilave tanë u janë bashkuar edhe disa klube të huaja.

Calciomercato raporton se Juventus duket se ka vendosur të tërhiqet nga oferta, por Barcelona mbetet.Traore në moshën rinore ka qenë pjesë e Barcelonës, dhe një kthim atje edhe do ta konsideronte.Realizatori i gjashtë golave dhe 12 asistimeve në sezonin e kaluar, është një nga lojtarët më të rëndësishëm te Wolves

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

Te fundit

Facebook

Populare

To Top