fbpx
Connect with us

Aubameyang po bën sezonin më të dobët në gjashtë vitet e fundit

Sport

Aubameyang po bën sezonin më të dobët në gjashtë vitet e fundit

Aubameyang po bën sezonin më të dobët në gjashtë vitet e fundit

Pierre Emerick Aubameyang po kalon në një seri të tmerrshme.Ylli i Arsenal është futur në ecurinë më të dobët në gjashtë vitet e fundit, nëse shohim golat e tij.Ai ka shkuar në pesë ndeshje të Premierligës pa gol, për herë të parë që nga viti 2014.Kjo gjë i ndodhi edhe në ndeshjen kundër Leicester City, ku skuadra e Arsenal u mposht me rezultatin 0:1.

Arsenal tashmë numëron vetëm tetë gola në gjashtë ndeshje të luajtura në Premierligë, shifër kjo që del të jetë e dyta më e dobëta në 20 sezonet e fundit (pesë gola në sezonin 2015/16).Pierre Emerick Aubameyang synon të kthehet sa më parë te goli dhe këtë mund ta bëjë qysh në mesjavë. /

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

Te fundit

Facebook

Populare

To Top