fbpx
Connect with us

Ata thoshin shëmtuar, Vajza “e trashë” me hixhab jep mesazhin: Allahu na ka bërë të gjithëve të përsosur

tjera

Ata thoshin shëmtuar, Vajza “e trashë” me hixhab jep mesazhin: Allahu na ka bërë të gjithëve të përsosur

Një modele myslimane, me ngjyrë dhe “plus-size” po thyen barrierat në industrinë e modës pasi u zgjodh nga marka PrettyLittleThing për të prezantuar linjën e saj të re të veshjeve.

Billy Marsal, 21 vjeç, është një influencuese e vendosur në Londër, e cila u kërkua nga gjigandi i shitjes me pakicë në internet, pak pasi hyri në tregun e Lindjes së Mesme.

Puna e Marsal me PrettyLittleThing shënon herën e parë që marka paraqet një modele të veshur me hixhab ose shami, konfirmoi kompania me bazë në Mbretërinë e Bashkuar.

Marsal njoftoi punën e saj me PrettyLittleThing në një Twitter që ka grumbulluar më shumë se 500,000 pëlqime dhe 60,000 retweets.

Continue Reading
You may also like...

More in tjera

Te fundit

Facebook

Populare

To Top