fbpx
Connect with us

Arrihet marrëveshja, Rashica në janar transferohet te kjo skuadër!

Sport

Arrihet marrëveshja, Rashica në janar transferohet te kjo skuadër!

Milot Rashica dështoi të largohet nga Werder Bremeni në këtë merkato.

Ai arriti marrëveshje me Leverkusenin, por në minutat e fundit dështoi për shkak se dokumentet u vonuan dhe nuk arritën para se të mbyllej afati kalimtar.

Por, kosovari duket se nuk do të qëndrojë gjatë në Bremen.

Sipas “Sport Bild”-it, Rashica tashmë ka marrëveshje me Leverkusenin dhe në janar do të kompletohet transferimi i tij.

Në “BayArena”, Rashica do të bashkohet me ish-trajnerin Peter Bosz, i cili udhëheqte Vittesenin gjatë kohës kur kosovari ishte pjesë e tyre.

Rashica ka kontratë me Bremenin deri në vitin 2022.

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

Te fundit

Facebook

Populare

To Top