fbpx
Connect with us

Ancelotti: Ndërhyrja e Pickford në Van Dijk ishte e palejuar, por jo e qëllimshe – mos e teproni!

Sport

Ancelotti: Ndërhyrja e Pickford në Van Dijk ishte e palejuar, por jo e qëllimshe – mos e teproni!

Ancelotti: Ndërhyrja e Pickford në Van Dijk ishte e palejuar, por jo e qëllimshe – mos e teproni!

Trajneri i Everton, Carlo Ancelotti tha se ndërhyrja e portierit Jordan Pickford ndaj Virgil van Dijk ishte e gabuar dhe jo e dëmshme, ndërsa mendon se reagimet ndaj portierit ishin totalisht të tepruara.Kampionët e Premier League, Liverpool konfirmuan që Van Dijk do t’i nënshtrohet një operacioni në ligamentet e dëmtuara dhe do të mungojë disa muaj, përcjell GazetaBlic Sport.

“Për të qenë të qartë, ne me të vërtetë na vjen keq për dëmtimin e Virgil van Dijk,” tha Ancelotti në konferencë për media.

“Kishte kontakt me Jordan Pickford: ishte një kontakt i gabuar. Jordan mbërriti pak më vonë, por qëllimi i tij ishte të përpiqej të arrinte topin. Nuk ishte për të lënduar Virgil van Dijk. Pas pas kësaj reagimet ishin të shumta. Të thuash se ishte e paramenduar, për mendimin tim, është shumë e tepërt. Virgil van Dijk e di këtë. Jordan është me të vërtetë i mërzitur për dëmtimin e Van Dijk. Ishte një kontakt i fortë, ndoshta i gabu

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

Te fundit

Facebook

Populare

To Top