fbpx
Connect with us

Allegri vazhdon të lidhet me PSG-në, Unitedin dhe Chelsean

Sport

Allegri vazhdon të lidhet me PSG-në, Unitedin dhe Chelsean

Allegri vazhdon të lidhet me PSG-në, Unitedin dhe Chelsean

Massimiliano Allegri mbetet një trajner i lirë dhe raporte të ndryshme e lidhin atë me punën te Paris Saint-Germain, Manchester United dhe Chelsea.Trajneri italian është në dispozicion pasi skadoi kontrata e tij me Juventusin, pasi kishte marrë një vit pushim pas shkarkimit të tij.Ai ka qenë në mënyrë të përsëritur i lidhur me rolin e trajnerit te Unitedi, edhe pse fitorja e tyre 2-1 te PSG mbrëmë forcoi pozicionin e Ole Gunnar Solskjaer.

Sipas La Gazzetta dello Sport dhe le10sport.com, kjo ndeshje grumbulloi më shumë presion mbi trajnerin e PSG-së, Thomas Tuchel, i cili tani ka mbi vete hijen e Allegrit.Ndërkohë, gazeta Quotidiano Sportivo këmbëngul se Chelsea është ende duke e vëzhguar situatën e Allegrit dhe mund të kontaktojë nëse rezultatet e Frank Lampard nuk përmirësohen.Allegri ka fituar gjashtë tituj në Serie A midis Juventusit dhe Milanit, katër trofe të Coppa Italia, tre Superkupa të Italisë dhe arriti dy herë në finalen e Ligës së Kampionëve

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

Te fundit

Facebook

Populare

To Top