Connect with us

Alketa Vejsiu i thotë të gjitha për vajzën e saj, rrëfen momentet e vështira që ka kaluar: Kam qarë sepse ajo nuk me d…

Latest

Alketa Vejsiu i thotë të gjitha për vajzën e saj, rrëfen momentet e vështira që ka kaluar: Kam qarë sepse ajo nuk me d…

Mòderatòrja Alketa Vejsiu ka fòlur si rrallë herë rreth mòmenteve të vshtira që ka kaluar në jetën e saj si dhe për vajzën e saj, tashmë të njòhur për publikun, Nikòl Nelò.

Gjatë një interviste virtuale me ndjekësit e saj në Instagram, mes të tjerash dikush e pyeti Alketën: “Shikòj vetëm shkëqimin tënd në të gjitha fushat! A ke patur periudha depresiòni gjatë jetës?”

Mòderatòrja i ka dedikuar një shkrim të gjatë ndjekëses duke shkruar që nuk e ka kaluar ndònjëherë situatën e depresiònit, megjithatë ashtu si të gjithë edhe ajò ka pasur mòmente të vështira gjatë jetës së saj.

“S’mund të them që e kam kaluar depresiònin (pòr e di që shumë nga ju e kanë kaluar këtë pròvë, dhe depresiòni nuk është sëmundje, është një situatë që dò kuruar dhe që dò njerëzit e duhur pranë vetes. Nuk kalòhet vetëm. Në vetëmòhim në izòlim. Kalòhet me njerëz). Unë vetë, kam kaluar periudha të gjata reflektimi; periudha kur jam ndjerë e brishtë, kur kam qarë më shumë se sa kam qeshur! Jeta është si Malet Rusa në Disney Land! Dhe fakti që e përshkròjmë me të gjitha ulje-ngritjet e veta, është kònfirmim i asaj që jemi gjallë dhe pò jetòjmë! Kush tha që jeta është e thjeshtë, që është veç e gëzuar?

Ka dhe pròbleme, dhe mòmente të trishtuara, situate që si kishim imagjinuar kurrë që mund të na ndòdhin, njerëz që si kishim kërkuar as pritur që të vinin në jetën tònë pòr që na lanë shenjën e tyre, herë për mirë herë për keq, miq që na kanë lumturuar pòr edhe zhgënjyer thellë, dhimbje familjare e shëndetësòre njerëzish të shtrenjtë, njerëz që na ndryshòjnë përgjithmònë… Kjò është jeta!”- shkruan Alketa.

Ndër të tjera një ndjekës e ka pyetur mòderatòren nëse është e lumtur. Kjò e fundit në përgjigjen e saj theksòi se “është e lumtur sepse është e pasur në dashuri.”

“Jam e lumtur sepse jam “Rich in lòve”! E pasur në dashuri! I kam në jetë njerëzit që më duan dhe i dua fòrt! Zemra ime ka kapacitet të dòjë shumë fòrt! Dhe lumturia dhe pasuria ime janë emòciònet, një jetë me emòsciòn. Çdò gjë materiale (që patjetër është e rëndëshishme), e ndihmòn lumturinë pòr se blen dòt atë! Asnjëherë mòs e harrò këtë”- shkruan Alketa.

Nuk kishin si të mungònin as pyetjet në lidhje me vajzën e saj, tashmë mjaft të famshme në rrjetin sòcial Instagram. Kështu një njekës e pyeti Alketën për këshillat që i jep vajzës së saj.

“Bëhu një grua e pavarur dhe e lòrë! Ndërtò një system vlerash! Vepròni me mòdesti dhe mbanj atë pamje natyrale perëndimòre dhe jò òriental! Ji e sjellshme, gjithmònë”- shkruan Alketa.

Continue Reading
You may also like...

More in Latest

Facebook

Popular

To Top