fbpx
Connect with us

Albin Kurti: Hera e fundit që më shkarkuan, nuk do të më shkarkojnë më

Kosovë

Albin Kurti: Hera e fundit që më shkarkuan, nuk do të më shkarkojnë më

Kryeminsitri në detyrë, Albin Kurti ka folur për shkarkimin e tij.

Ai ka theksuar se rrëzimi i para disa javëve do të jetë i fundit.”

Kjo është hera e fundit që më shkarkuan, nuk do të mund të më shkarkojnë më”, tha ai në RTV Dukagjini.

Kurti tha se PDK e LDK edhe pse ishin parti të mëdha ranë, në vendin e dytë dhe të tretë.

Ai ka theksuar se Vetëvendosje para 15 vjete u themelua nga pak njerëz, e sot është partia më e madhe.

”Në zgjedhje do të dalim më shumë se e para”, tha ai, duke shtuar se do të jenë të pagabueshëm si Vetëvendosje, raporton Gazeta Blic.

Continue Reading
You may also like...

More in Kosovë

Te fundit

Facebook

Populare

To Top