fbpx
Connect with us

Alarmohet Greqia, Turqia po përdor sistemin e frikshëm anti…

Lajme

Alarmohet Greqia, Turqia po përdor sistemin e frikshëm anti…

Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi rekl.amat(Foton ose Videon) qe shfaqet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin ↓↓

Mediat greke shkruajnë se Ankaraja po përdor sistemin anti-ajror rus për të lokalizuar ushtarët greke.

Më tej theksohet se ky veprim i Turqisë ka alarmuar SHBA-në, por edhe Greqinë.

‘Të dhënat e fundit se Turqia ka aktivizuar radarin e sistemeve anti-ajrore S-400 për të lokalizuar ushtarët grekë gjatë kthimit të tyre nga Qipro me 27 gusht të vitit 2020, duket se kanë zgjuar diplomacinë amerikanë në lidhje me situatën në Mesdheun Lindor’, shkruajnë mediat greke.

Nga data 26 deri më 28 gusht, në Qipro u mbajt stërvitja e madhe aeronautike ‘Eunomia’, me pjesëmarrjen e Greqisë, Qipros, Francës dhe Italisë.

‘Pentagoni’ grek kishte njoftuar ditë më parë se vendi Greqia do të marrë pjesë në këtë stërvitje, duke dërguar në Megalonisos fregatën ‘KOUNDOURIOTIS’ tip ‘S’ si dhe një numër avionësh luf’tarakë.

Continue Reading
You may also like...

More in Lajme

To Top