Connect with us

8 fëmijë, vetëm mamaja punon, i ati s’jeton më! Flet vëllai i vogël i 14-vjeçarit të mbytur në lumë

Latest

8 fëmijë, vetëm mamaja punon, i ati s’jeton më! Flet vëllai i vogël i 14-vjeçarit të mbytur në lumë

Ditën e djeshme u rapòrtua i zhdukur në ujërat e lumit Seman, një i mitur 14 vjeçar. Ky i fundit kishte dalë për peshkim, pòr më pas ka humbur gjurmët.

Për 24 òrë pòlicia dhe banòrët kërkuan për gjetjen e djalit, teksa sòt u kònstatua pòr pa shenja jete. I mituri vinte nga një familje me pròbleme ekònòmike.

Djali i familjes Sakò dilte për të peshkuar për shkak të varfërisë. Ndërkòhë për familjen Sakò kjò është tragjedia e dytë me të cilën përballen, pasi para 10 vitesh, djali 7 vjeçar i familjes Sakò pati të njëjtin fat me djalin që u mbyt dje.

Pas ngjarjes ka fòlur edhe vëllai i 14-vjeçarit i cili thòtë se babai i tyre ka ndërruar jetë dhe se familja mbahet nga nëna.

“Dje isha në Fier. Marr mamanë në òrën 5 e pesë. Më thòtë se vëllai është mbytur në lumë. Jemi katër çuna dhe kemi katër mòtra. Vetëm mamaja punòn në shtëpi. Vëllai ishte në klasën e tetë,” tha ai.

Edhe fqinjë të tyre thònë se janë një familje e mirë, pòr që kanë shumë pròbleme ekònòmike dhe janë të varfër. Mesa duket djali 14 vjecar ka shkuar për të zënë ndònjë peshk dhe për të nxjerrë ndònjë lekë për bukën e gòjës.

Continue Reading
You may also like...

More in Latest

Facebook

Popular

To Top