fbpx
Connect with us

18-vjeçarja i mori jetën babait

Lajme

18-vjeçarja i mori jetën babait

Rrethanat e v ra sj es së shqiptarit 47 vjeçar nga Kosova M.B., që ka ndodhur të enjten në Cyrih, sipas raporteve të para ishte e mbuluar nga misteri.

Ndërkohë, sot autoritetet kompetente kanë dhënë një version lidhur e rrjedhën e saj.

“Sipas gjendjes aktuale të hetimeve, zyra e prokurorit publik supozon se vajza 18-vjeçare ka pla gos ur babanë e saj me ar më gjatë një mosmarrëveshje familjare”.

Kështu është shprehur prokurori publik të premten për emdiat zvicerane, shkruan 20minuten.

Se si ndodhi mosmarrëveshja saktësisht dhe në cilat rrethana 18-vjeçarja ka shkrepur plu m bat tani për tani është objekt i hetimeve të mëtejshme.

Vajza është ndaluar që atëherë. Prokuroria publike ka kërkuar paraburgim për të në gjykatën e masave të detyrueshme. Tani ekiston prezumimi i pafajësisë për të.

Siç është shkruiar dje, policia e qytetit të Cyrihut ka njoftuar të enjten se pak para orës 7 të mëngjesit i është raportuar një mosmarrëveshje  familjare në një apartament në Zurich-Wollishofen.

Kur arritën në vend të ngjarjes, shërbimet e urgjencës hasën në dy gra të lenduara, të dyja zvicerane, të moshës 18 dhe 50 vjeç, dhe një burrë të lenduar rëndë.

Personi 47 vjeçar me shtetësi zvicerane, i cili është me prejardhje kosovare, ka hunbur jeten në apartament pavarësisht masave të menjëhershme të rianimacionit.

Dy të lenduarat, nënë dhe bijë, janë dërguar në spital.

Kosovari tashmë i ndjerë ka drejtuar një biznes të makinave për 20 vjet, thotë një person i punësuar tek ai.

 “Unë e njoh atë dhe familjen e tij për një kohë të gjatë”.

Ai thotë se ngjarja e ka befasuar shumë:

“Asnjëherë nuk ka pasur konflikte mes tyre. Ata ishin njerëz paqësorë”.

Punonjësi është pa fjalë:

“Është trishtuese kjo që ka ndodhur”.

B. kishte shkuar në Zvicër nga Kosova në moshën 16 vjeçare.

Së bashku me gruan e tij, kanë dy fëmijë, një djalë dhe një vajzë.

“Ata janë njerëz shumë të mirë. Djali është student dhe ka një firmë “.

Sipas punonjësit, edhe vajza do të studionte gjithashtu. Ndërsa gruaja mbante kontabilitetin në dyqanin e B.

Sipas Policisë së Qytetit të Cyrihut, prapavija dhe rrjedha e ngjarjeve janë ende të paqarta.

Ato janë objekt i hetimeve të vazhdueshme nga zyra e prokurorit publik, Instituti për Mjekësinë Ligjore dhe Policia Kantonale e Cyrihut. Specialistët e Institutit të Forenzikës janë thirrur për të siguruar provat.

Një zëdhënës i policisë së Cyrihut bën të ditur se dy të lenduarat që janë dërguar në spital, janë në gjendje të rëndë.

Continue Reading
You may also like...

More in Lajme

Te fundit

Facebook

Populare

To Top